Multikulturní odpoledne - Multicultural afternoon

30. listopadu 2008 v 16:10 |  Integrace cizinců - Integration of foreigners
Dne 25.11.2008 jsme uspořádali Multikulturní odpoledne. Byla to první akce v rámci projektu Slova nejsou důležitá II.

Tento projekt má za úkol pomáhat rodinám cizinců žijících v našem kraji integrovat se do české společnosti. Chceme nabízet různé aktivity, aby tyto rodiny nebyly izolované, a také jim pomoci překonat jazykovou bariéru.

Klub maminek Broučci se do projektu zapojil letos poprvé. Funguje již ovšem 2 roky v Mateřských centrech v Ostravě, Karviné a Bohumíně.

Jako upozornění na Multikulturní odpoledne jsme vytvořili 80 letáčků v češtině a angličtině. Roznesli jsme je po celém městě na veřejná místa - např. do škol, školek, zdrav. zařízení, fitcenter...
Přes tuto naši snahu se na chystanou akci téměř žádný cizinec nedostavil. Přišla pouze jedna maminka, která se do ČR přistěhovala z Ukrajiny, s dcerkou. Doufáme, že pro ni budou chvíle strávené v našem Mateřském centru přínosem také pro zdokonalování češtiny.

Přesto jsme splnili nabízený program - děti si zatančily, zacvičily, shlédly maňáskovou pohádku. Jen besedu o životě v cizích zemích jsme neuskutečnili.

V podobných akcích budeme pokračovat i nadále a doufáme, že oslovíme rodiny cizinců, které by o naše aktivity měly zájem.
..............................................................................................................................................................

On 25.11.2008 we held Multicultural afternoon. It was the first event in the context of the words are not important II.This project is committed to helping families of foreigners living in our region to integrate into Czech society. We offer various activities that these families have been isolated, as well as help them overcome the language barrier.Club mothers Broučci is involved in the project this year for the first time. However, already operates 2 years in nursery centers in Ostrava, Karviná and Bohumín.As a warning to the Multicultural afternoon, we created 80 leaflets in Czech and English. Roznesli we are throughout the city at public places - such as schools, kindergartens, health. equipment, Fitness facilities ... Despite this, our efforts at the forthcoming event, no foreigner has not. Nevertheless, we meet the programs offered - children zatančili, zacvičili, saw maňáskovou story. Just talk about life in foreign countries, we have not made.In similar events will continue and we hope to reach families of foreigners who would be interested in our activities.

Fotky: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama